Veiling moderne en hedendaagse kunst 24/04/19 - 25/04/19

veiling 24-25 april 2019 om 14u

Veiling van moderne en hedendaagse kunst, en designmeubelen.

veiling: 24 – 25 / 04 /2019
expo: 08 – 21 / 04 / 2019 (10-18u) (open op Paaszondag)

Catalogus 24ste april (Drouot) Catalogus 25ste april (Drouot)

REGISTRATIE voor LIVE bidding (Drouot)

Catalogus in PDF

Aankooporders ten laatste 24u voor de veiling per mail, fax of online catalogus. Aanvraag voor telefonisch bieden (voor loten vanaf 1250 euro) per mail of fax, met kopie van identiteitskaart. Veilingkosten: 22% + volgrecht indien van toepassing.

In een aparte katern van deze veiling wordt een belangrijke verzameling striptekeningen aangeboden. Het gaat om originele tekenplaten van striptekenaar Pom (Jozef Van Hove), van de stripreeks Piet Pienter en Bert Bibber. In 2019 wordt de 100ste verjaardag van Pom’s geboorte gevierd en de veiling gebeurt naar aanleiding van deze verjaardag. Twee volledige stripalbums worden aangeboden, met name ‘Polarisatie-preparaat XX’ uit 1975 en ‘De Barbier van Bombilla’ uit 1960. De albums, elk met een 50tal getekende pagina’s, worden geschat op 25.000-30.000 € per stuk. Naast de volledige albums worden er een 50tal originele strippagina’s per stuk aangeboden, samen met een reeks schetsen en studies van Pom. In totaal worden er in deze katern 67 loten met striptekeningen aangeboden.

In de hoofdkatern van deze van deze veiling wordt veel verwacht van twee schilderijen. Een klein doek van James Ensor uit 1876 wordt ingezet op 10.000-15.000 €, net als een doek van Jef Verheyen, getiteld ‘De regenboog’. Naast Belgische worden ook enkele internationale blikvangers te koop aangeboden, met name een landschap van de Chinese kunstenaar Ling Fengmian, waarvoor een waarde 80.000-100.000 € wordt verwacht, en een groot doek van de Uruguayaanse modernist José Pedro Costigliolo, ingezet aan 10.000-15.000 €.

Nog heel wat gevestigde waarden uit de Belgische moderne kunst worden te koop aangeboden. Zo is er een verzameling tekeningen en pastels van de futurist Jules Schmalzigaug, naast een groot doek van Paul Joostens van 1938, getiteld De zegekrans. Verder een mooie aquarel van Leon Spilliaert en een met aquarel gehoogde ets van James Ensor. Voor een stilleven van Jean Brusselmans wordt een opbrengst tussen 7000 en 10.000 € verwacht.

Onder de naoorlogse kunst bevinden zich doeken van Guy Vandenbranden, Paul Van Hoeydonck en Gilbert Decock, naast werken van Octave Landuyt, Maurice Wyckaert, Pol Mara en Jan Dries. Een verzameling van acht werken van Wout Vercammen gaat onder de hamer, samen met een verzameling werken van José de Guimaraes, waaronder een plexi console waarin de kunstenaar twee sculpturen verwerkte. Een magistraal doek van Jo Delahaut uit zijn vroegste abstracte periode, geschat 8000-12.000 € vervolledigt het aanbod aan naoorlogse Belgische kunst.

Ook in het luik hedendaagse kunst zijn er deze keer ontdekkingen te doen. Een prachtig werk van Rinus Van de Velde rond de Russische dichter Majakovski uit 2010 wordt geschat op 15.000-20.000 €. Er zijn twee fotografische werken op groot formaat van de betreurde kunstenaar Marc Lagrange, naast een vijftal werken van Fred Bervoets en een magnifiek zelfportret van Sam Dillemans.

Onder het design tenslotte bevindt zich een topstuk, met name het werk RTW (reinventing the wheel) van Ron Arad, dat wordt geschat op 8.000-10.000 ). Het prijkt naast ondermeer een paar fauteuils van Jindrich Halabala, een bureau van Alfred Hendrickx en de iconische zetel van Charles & Ray Eames voor Herman Miller.

Belangrijke datums

Klassieke Kunst Veiling

28/05

Rinus Van de Velde

Wout Vercammen

Sam Dillemans

Jean Brusselmans

Ron Arad

Pom

Marc Lagrange

Marthe Guillain

Paul Van Hoeydonck